Pelety

Pelety z čistých pilín

Firma Drevomax začala vyrábať pelety v roku 2003, v čase, keď si ešte ľudia plietli pelety s paletami.

 

Výhodou našich peliet je maximálna čistota, pretože do produkcie sa dostávajú iba čisté piliny bez kôry, čo je neoceniteľnou prednosťou. Pri spaľovaní sa z našich peliet nevytvárajú v ohnisku spečené zrazeniny /spekance/ a tým je zaručený bezporuchové kvalitné spaľovanie. Ako prebieha výrobný proces? Na začiatku procesu je vstup pilín a hoblín zo zásobníka. Tie máme z vlastnej produkcie z porezu odkôrnenej guľatiny, ako aj z výroby okenného eurohranola. Nasleduje úprava konzistencie a vlhkosti pilín. Potom nastáva fáza lisovania, keď sa pod vysokým tlakom za vysokej teploty pretláčajú piliny cez kovovú matricu. Ďalej peletky prechádzajú procesom chladenia a triedenia a následne idú do zásobníka. Počas celého procesu výroby je monitorovaná kvalita, aby výsledný produkt spĺňal aj tie najprísnejšie kvalitatívne požiadavky normy EN plus.. Stadiaľ peletky prechádzajú cez automatickú baličku, v ktorej sa presne navážia sáčky v požadovanej hmotnosti a následne sú robotickou rukou ukladané na palety a uskladnené v expedičnom sklade.

 

Peletky sú CO2 neutrálne ekologicky čisté a s výrazne nižším obsahom síry oproti vykurovaniu uhlím.

Dodávka peliet

Predaj peliet je realizovaný na základe objednávok a požiadaviek zákazníkov uplatnených prostredníctvom internetu (email, objednávkový formulár), telefonickým kontaktom, alebo písomne. Na aktálnu cenu peliet sa prosím informujte u nás. V prípade požiadavky zabezpečujeme dopravu tovaru priamo k zákazníkovi.

Objednávky

Vaše otázky ohľadom dopytu nám prosím posielajte emailom, telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára

E-mail

drevomax@drevomax.sk

Telefón

+421 908 997 838

Fax

+421 41/5493002

Parametre paliet

  • lisované zo smrekovej dreviny
  • rozmery peletiek (priemer 6 mm a dĺžky 5-30 mm) sú ideálne pre plne automatickú prevádzku spaľovacieho kotla
  • vďaka kvalitnému zlisovaniu na špičkovom lisovacom zariadení je zabezpečená vysoká súdržnosť peletiek a bezproblémový chod  spaľovacieho zariadenia
  • vysoká výhrevnosť, viac ako 18 MJ/kg
  • nízka vlhkosť peliet okolo 8% zaručuje minimálnu škodlivosť emisií a nízke vykurovacie náklady.
  • ich špecifická hmotnosť šetrí skladovacie priestory
  • nízky obsah popola, menší ako 0,5% ešte viac zvyšuje vykurovací komfort
  • sú šetrné k životnému prostrediu aj vďaka zanedbateľnému obsahu síry < 0,02%
  • peletky expedujeme v plastikových vreckách po 15 kg, príp. na paletách

Certifikáty

Naše produkty sú každoročne posudzované v štátnej skúšobni, kde výstupom je protokol o vykonanej skúške. Zároveň naša firma vlastní i certifikát kvality ISO 9001:2015. Peletky vyrábané firmou Drevomax spĺňajú prísne kritériá Európskej normy EN14961-2 v kvalite A1.